Socialinė atsakomybė

Visa Trollbeads kompanija tiki dviem dalykais: darbu iš visos širdies ir palaikoma socialine atsakomybe. Šios vertybės - tai mūsų pagrindas.
„Mano svajonė – kad labdaros projektai, kuriuos pasirenkame būti kiek įmanoma įvairesni. Viskas, ką mes darome yra žmonių labui.“
- Lise Aagaard

Row of Uniques jewelry beads

Kas yra „Unikos“?

„Unikos“ - labai ypatinga Trollbeads kolekcijos dalis. Tai visame pasaulyje pardavinėjami vienetiniai karoliukai, sukurti Trollbeads dirbtuvėse Indijoje ir Afrikoje. Ši kolekcija buvo pradėta kaip mažas labdaros projektas, o vėliau tapo itin svarbia Trollbeads dalimi.

„Jeigu tikrai norite padėti žmonėms, gyvenantiems trečiojo pasaulio šalyse, plėsti ekonomiką - Jūs turite juos išmokyti to, ką sėkmingai darote.“ Štai šie žodžiai perskaityti žurnale įkvėpė Lise Aagard pradėti šią nuostabią Trollbeads kelionę: išmokyti gaminti stiklinius karoliukus tuos, kuriems to reikia ir suteikti galimybę išreikšti save bei kurti meną.

Pirmosios dirbtuvės

Lise ir Peter Aagaard surengė pirmąsias dirbtuves Dharamsaloje, Šiaurės Indijoje. Ši programa siekė padėti Tibeto pabėgėliams. Dirbtuvės buvo finansuojamos vadinamąja „švelnia paskola“. Tai reiškė, kad jei įmonė neuždirbs pakankamai lėšų - skolos grąžinti nereikės, o jeigu verslas taps sėkmingu - pinigai turės būti grąžinami, kurie bus investuojami į kitą savarankiškai besivystantį projektą.

Pabėgėliai, gyvenantys Dharamsaloje, dirbo įkurtose dirbtuvėse, kuriose gamino karoliukus. Taip pat buvo įsteigta parduotuvė pagrindinėje miesto gatvėje, kurioje jie galėjo pardavinėti savo kūrinius. Deja, bet parduotuvės verslas nesisekė, tad teko ją uždaryti, kad darbuotojai galėtų sutelkti visą dėmesį į stiklo meną.

 

Woman creating unique glass bead

Kaip tai veikė?

Pirmiausia, dirbtuvėse buvo gaminami stiklo karoliukai, įkvėpti Trollbeads raštų, tačiau darbuotojai, įvaldę įgūdžius ir kūrybingumą, pradėjo gaminti savitus dizainus. Kai kurie iš jų tapo Trollbeads kolekcijos dalimi bei „Unikų“ kolekcijos pradininkais. 2009 metais projektas plėtėsi ir dar vienos dirbtuvės buvo įkurtos Džaipure, Indijoje. Šis projektas skyrė daug dėmesio teikiant pagalbą sergančioms ar sunkiai gyvenančioms moterims.

Trollbeads pasinaudojo patirtimi įgyta Indijoje ir inicijavo panašų projektą Afrikoje, Malawi regione, 2010 metais. Finansavimas buvo skirtas sveikatos sutrikimų turintiems jauniems žmonėms, kuriuos apmokėme verslo subtilybių suteikdami jiems galimybę turėti pragyvenimo šaltinį.

Aistra „Unikoms“

2012 metais Trollbeads įkūrė ketvirtąsias dirbtuves. Šį kartą projektas keliavo į Dehraduną, Indiją, netoli Himalajų kalnų ir buvo skirtas pagalbai teikti tremtyje gyvenantiems Tibeto vyrams.

Trollbeads steigia dirbtuves ir moko žmones stiklinių karoliukų gamybos meno nuo 2005 metų. Pirmasis projektas sekėsi puikiai ir atskleidė tai, kad žmonės, kuriems buvo skiriama pagalba, yra labai talentingi ir tai negali būti nepastebėta. Dirbtuvės leidžia jiems atskleisti savo kūrybiškumą ir taip kurti unikalius karoliukus iš stiklo, kuriuos ir pavadinome „Unikomis“ - vienetiniais, unikaliais ir itin išjaustais mažais meno kūrinėliais, kuriais galime puoštis kiekvienas.
Suteiktas amatas, šiems žmonėms padovanojo visai kitokias gyvenimo spalvas ir įrodė, jog niekada nėra per vėlu kažką keisti ar pradėti.

A group photo of the women from the workshop in Jaipur, India

Trollbeads

Verslo etika – puoselėti etiškas verslo praktikas.

Žmogaus teisės ir socialinė atsakomybė – puoselėti fundamentalias žmogaus teises, sąžiningai ir su pagarba rūpintis savo darbuotojais bei bendruomene, skatinti įvairiapusišką darbą, sudaryti sąlygas saugiai darbo aplinkai.

Aplinkosaugininkė atsakomybė – skatinti efektyvių išteklių ir elektros energijos šaltinių naudojimą, apsaugoti biologinę įvairovę ir neleisti plisti užterštumui.

Valdymo sistemos – laikytis galiojančių įstatymų, įvertinti įtaką ir naudą, nustatyti veiklos kryptis ir valdyti verslo riziką, įskaitant rangovus, tiekėjus ir partnerius.

""