Itališkas Murano stiklas

SUŽINOKITE KAIP KURIAMI TROLLBEADS STIKLO KAROLIUKAI

 

Glass craftsmanship

Nuo stiklo lazdelės iki karoliuko

Pirmojo stiklo karoliukų gamybos etapo metu plieninę lazdelę padengiame molio ir silicio dioksido mišinio sluoksniu tam, kad pagamintas stiklo karoliukas nepriliptų prie lazdelės.

Kiekvienas Trollbeads stiklapūtys gamindamas karoliukus dėvi specialius akinius, kad apsaugotų savo akis nuo liepsnos šviesos.

 

glass craftsmanship
Glass craftsmanship collage

 

Stiklapūtys atsargiai įkaitina stiklo lazdelės galiuką iki lydymosi temperatūros.

Lazdelei pasiekus tirpimo temperatūrą, stiklą galima pradėti sukti ant plieninės lazdelės ašies. Kai kurie karoliukų raštai išgaunami naudojant įvairius metalinius įrankius, ištempiant ir manipuliuojant stiklu tol, kol galiausiai suformuojamas karoliukas. Tikslumas ir kontrolė yra tai ko reikia tam, kad sukurtume tobulą stiklo karoliuką .

 

Stiklas iš Murano

smėlio granulė virsta stiklu...

Didžioji dalis Trollbeads kolekcijoje naudojamo stiklo atkeliauja iš Italijos, o tiksliau – Murano (salos, esančios netoli Venecijos). Čia aukščiausios kokybės stiklas yra gaminamas jau šimtmečius.

Stiklo spalva taip pat priklauso nuo medžiagų, pridėtų jį gaminant. Įdomus faktas: pridedant vario, gaunama sodri mėlyna spalva.

 

glass craftsmanship

Karštas ir minkštas...

Stiklas ima tirpti nuo 600 iki 800 laipsnių temperatūroje, priklausomai nuo spalvos. Stiklinės lazdelės galiukas atviroje liepsnoje virsta į raudoną ir karštą masę.

glass craftsmanship

„Stiklas yra nuostabi medžiaga, kuri kartais reaguoja kitaip nei tikėtasi, tuo pačiu įkvėpdama naujų idėjų. Stiklo reakciją lemia cheminiai junginiai, kurie suteikia jam spalvą, todėl yra daugybė galimybių sukurti įdomias spalvas bei raštus. 

Darbas su stiklu – ramina sielą bei mintis. Turiu neskubėti ir būti visą dėmesį sutelkusi į tai, ką darau. Stiklinių karoliukų gamyba nėra

procesas, kurį galima skubinti – tai darbas su 900/1000° karščio liepsna ir tirpstančiu stiklu“.– Trollbeads dirbtuvių siklo meistrė Signe Schumann-Sønderskov


„Stiklo karoliukas yra labai mažas objektas, kuris prikausto dėmesį savo neįtikėtinu dizainu. Tam visuomet skiriu labai daug laiko, kurdama naujus karoliukų raštus. Dažnai žaidžiu su optika. Tai, ką matote žvelgdami į karoliuką, dažnai yra optinė apgaulė. Tai, kas atrodo kvadratinis, iš tikrųjų yra apskritas. Aš tai darau su daugybe taškelių, kurie galutiniame karoliuko dizaino variante atrodo kaip stačiakampiai ar juostos.”

- Lise Aagaard Trollbeads įkūrėja ir stiklo amatininkė

 

UNIKOS - Šilta Trollbeads istorija

Unikos - stiklo karoliukų kolekcija, kuri prasidėjo dalijantis žiniomis, kaip mes gaminame savo stiklo papuošalų karoliukus.

Nuo to laiko buvo atidarytos kelios stiklo karoliukų dirbtuvės, šalyse kurioms reikalinga pagalba vystytis ekonomiškai.