Perlai

 

peacock pearlsPerlai, priešingai nei brangakmeniai, nėra iškasami iš žemės gelmių ar šlifuojami. Nereikia nieko daryti, kad atsiskleistų tikrasis jų grožis. Perlai yra perlai. Jie lyg mėnesienos atspindys undinėlės akyse. Spindintys perlai dažnai vadinami vandenyno brangakmeniais. Apipinti mistikos ir kerintys savo žavesiu, jie yra tikri gamtos stebuklai.

Viduramžiais, perlais puošėsi tik karališkųjų šeimų nariai bei kiti kilmingieji, tad nuo to laiko perlai tapo turtų ir tobulumo simboliu. Sakoma, kad perlai galėtų reikšti ašaras, bet tik tiems, kas jų neturi.

MEDŽIAGA
Gėlavandeniai perlai yra natūralus moliuskų, gyvenančių ežerų, upių ir upelių smėlėtose seklumose, darinys. Trollbeads perlai yra surinkti kultivuoti gėlavandeniai. Moliuskų viduje jie formuojasi ketverius ar penkerius metus, kol įgauna reikiamą formą. Perlai pradeda formuotis tada, kai vieno moliusko geldelės atplaiša patenka į kito vidų. Laikui bėgant, moliuskas padengia atplaišėlę perlamutru ir paverčia ją dailiu perlu. Šių organinių brangakmenių spalva priklauso nuo aplinkos sąlygų, išorinės kriauklelės spalvos ir moliusko struktūros. Tai nuostabūs natūralios gamtos stebuklai!

rosa reals

KAROLIUKŲ IŠ PERLŲ GAMYBA

Randami perlai jau yra tobulos formos, tad mums nereikia jų daug apdirbinėti, jog galėtume paruošti prekybai. Specialaus įrankio dėka, kuris užtikrina, jog perlai nebūtų pažeisti proceso metu, yra išgręžiamos skylutės. Kai jos yra reikiamo dydžio, į perlų vidų įtvirtinamos sidabrinės šerdelės. Tai atliekama specialiu įrankiu, kuris leidžia kiekviename perle įtvirtinti šerdelę individualiai, kruopščiai ir atsakingai.

VISI PERLO KAROLIUKAI >