Porcelianas

Trollbeads porcelain beads

Tai įspūdingi karoliukai, pagaminti ir nutapyti rankomis įvairiomis spalvomis bei skirtingas reikšmes turinčiais raštais. Riboto leidimo porcelianiniai karoliukai pirmą kartą Trollbeads kolekcijoje pasirodė 2019 metų vasarą, Trollbeads dienos proga, tačiau kartu su 2020 metų kolekcija „Rudens Harmonija“,  porcelianiniai karoliukai tapo pagrindinės Trollbeads kolekcijos dalimi.

MEDŽIAGA

Tapybos ant porceliano menas kilęs iš Kinijos, kur ir buvo išrastas tikras, kietas baltas porcelianas. Tai yra keraminė medžiaga, kuri yra pagaminama pagal specialią technologiją, naudojant kaoliną, dar vadinamą baltuoju moliu. Porcelianas yra kietas, neįbrėžiamas peiliu. Stuktelėjus į porcelianą, pasigirsta aukštas, melodingas, ilgai netylantis garsas.

porcelain material beads

PORCELIANO KAROLIUKŲ GAMYBA

Porcelianinių karoliukų gamyba yra itin sudėtinga. Šie karoliukai iš pradžių gaminami iš skysto porceliano, vėliau kaitinami karštoje krosnyje, o atvėsę – pirmą kartą glazūruojami ir vėl kaitinami. Antrą kartą atvėsę jau glazūruoti karoliukai yra rankomis išpiešiami išraiškingais bei spalvingais raštais ir vėl glazūruojami bei kaitinami. Tada karoliukai dar kartą glazūruojami ir kaitinami jau paskutinį kartą. Kiekvieną kartą kaitinami karoliukai sumažėja, todėl labai svarbu detaliai suplanuoti visą gamybos procesą, tam, kad karoliukai kiekviename gamybos žingsnyje būtų tinkamo dydžio. Porceliano karoliukų gamyba yra ilgas ir detalus procesas, tačiau galutinis rezultatas yra visiškai stulbinantis ir stebuklingas. Kiekvienas Trollbeads porcelianinių karoliukų dizaineris Jingdežene, Kinijoje, turi savo unikalius įgūdžius ne tik technikoje, bet ir raštų tapymo išmanyme, todėl kiekvieną raštą piešia nedidelė tapytojų grupė, turinti specialius įgūdžius tapyti būtent jiems gerai žinomą raštą ir naudojant specifinę tapymo techniką.

 

VISI PORCELIANO KAROLIUKAI >