Gintaras
Gintaras susiformavo net per 50 mln. metų ir per visą savo įspūdingą amžių išsaugojo kerinčias spalvas, gamtos energiją ir netgi gydomąsias savybes. Šio mineralo karoliukai spindi įvairiausiais gelsvos ir rudos spalvos atspalviais bei leidžia pasijusti taip, lyg būtumėte šildomi juose sustingusių saulės spindulių. Gintaras, dėl savo išskirtinio grožio ir magiškų savybių, vertinamas nuo seniausių laikų ir yra tituluojamas Šiaurės auksu. Jis yra randamas daugelyje pasaulio šalių, tačiau gali būti įvairus, priklausomai nuo amžiaus ar medžių rūšies. Trollbeads karoliukams dažniausiai naudojamas Baltijos jūros gintaras.
Istorija mena, jog nuo gilios senatvės gintaras buvo ypatingai populiarus juvelyrikoje ir netgi medicinoje. Jau nuo Akmens ir Bronzos amžių žmonės tikėjo, kad pasipuošus gintaru lydės sėkmė. Iš jo buvo gaminami laimę bei sėkmę pritraukiantys amuletai.
Visame pasaulyje gintaras turi daugybę reikšmių. Sakoma, kad jis yra ne tik laimės bei sveikatos simbolis, bet ir amžinos meilės talismanas. Senovės vikingai tikėjo, jog gintaras - tai deivės Frėjos (meilės, vaisingumo ir aukso deivė) ašaros, o Kinijoje - gintaras siejamas su mirusių tigrų sielomis ir yra laikomas drąsos simboliu.
MEDŽIAGA
Gintaras yra organinė medžiaga, susidariusi iš spygliuočių medžių sakų. Pažeidus medžio kamieną, ima tekėti sakai, kurie galiausiai atsiduria ant miško žemės. Laikui bėgant sakai sustingo ir po kelių milijonų metų pavirto medžiaga, kurią vadiname gintaru.
Tekstūra, spalva, struktūra ir kiti šiam akmeniui būdingi bruožai skiriasi priklausomai nuo amžiaus, nuosėdų kiekio bei medžio rūšies, iš kurio sakų susidarė gintaras. Jo spalvinė gama yra itin įvairi - nuo šviesios kreminės iki tamsiai vyšninės ar net juodos, nuo švelnios pieno spalvos iki sodrios ažūrinės. Gintaras gali būti ir skaidrus, o kartais ir nepermatomas.
Gintaras yra labai lengvas ir vandenyje jis randamas kartu su jūros dubliais. Audrų metu bangos išmeta gintarą į krantą kartu su jau minėtais jūros dumbliais, medžio gabalėliais ir moliuskų kriauklelėmis, tad pats geriausias metas ieškoti gintarų paplūdimyje - po galingos audros. Taip pat, gintarą galima rasti ir pasislėpusį žemėje.
Gintaro mineralas yras vos stipresnis už nagą, todėl yra ypatingai svarbu, jog meistrai, dirbantys su šia medžiaga, būtų įgūdę, kruopštūs ir atsargūs.
PAGAUTI LIPNIUOSE SAKUOSE
Inkliuzai - tai maži vabalėliai ar augalai, kurie įklimpo į lipnius sakus prieš milijonus metų. 80% gyvių būna musės, uodai ar skruzdėlės, bet retkarčiais įkliūna ir maži voriukai, tad Jums labai pasisekė jei radote gintarą su inkliuzu viduje. Fosilijos randamos gintaruose yra trimatės, todėl yra laikomos geriausiai išsaugotais ankstyvosios gyvybės įrodymais. Būtent dėl šios savybės gintarą galima laikyti „langu“ į mūsų praeitį.
GINTARINIŲ KAROLIUKŲ GAMYBA
Gamta atlieka pirmajį gintarinių karoliukų gamybos žingsnį, nugludindama mažų gintariukų kraštus smėlyje. Tuomet visi gintariniai Trollbeads karoliukai yra švelniai apdirbami žmogaus rankomis, kiekvienas jų išskirtinai šlifuojamas, formuojamas ir nublizginamas. Suformuoto gintaro karoliuko centre išgręžiama skylutė šerdelei ir tuomet įgudę juvelyrai baigia formuoti karoliuką. Paskutinis žingnis yra sidabrinės šerdelės įstatymas ir karoliukas yra paruoštas spindėjimui ant Jūsų apyrankės.