Sterlingo sidabras

SIDABRINIŲ KAROLIUKŲ KŪRYBOS PROCESAS

Drawing of a flower

Viskas prasideda nuo idėjos...

Visi Trollbeads dizaineriai yra itin talentingi, o idėjos niekada nesustoja!

Kai kurie dizaineriai renkasi kurti karoliukus vaške, o kiti naujesnius metodus, pasitelkiant kompiuterio bei 3D programų pagalbą.


MEDŽIAGA

Sidabras yra lankstus metalas, minkštesnis už auksą. Jį galima nupoliruoti iki veidrodinio spindesio. Įprasta šviesi spalva atsiranda dėl labai efektyvių metalo šviesą atspindinčių savybių. Trollbeads sidabro gaminai padaryti iš sterlingo sidabro, kurį sudaro 92,5% gryno sidabro ir 7,5% kitų metalų, daugiausia vario. Todėl visi Trollbeads sidabriniai karoliukai yra įspausti „LAA 925“ ženklu. LAA reiškia Lise Aagaard, o 925 yra įrodymas, kad gaminyje yra 92,5% sterlingo sidabro. Jei sidabras būtų naudojamas be pridėtinių medžiagų, jis būtų per minkštas juvelyrikai.

 


 

Pradingęs vaškas

Mažytės vaško skulptūrėlės

 

Sukūrus dizaino eskizą, karoliukų gamyba prasideda naudojant 3000 metų senumo vaško formelių metodą, kuris leidžia dizaineriams perkelti smulkias detales nuo vaško ant tauriųjų metalų.

Melting wax for a silver production
wax silver

 

Tolimesnis etapas

Nuo vaško iki gipso, o tada  sidabro!

 

Gamybos procesas prasideda nulipdant dizainą iš raudono vaško. Tada sukuriamas eskizas iš gipso. Vėliau sidabro granulės kaitinamos ir ištirpinamos mažame indelyje bei išpilamos į gipso eskizą, atsargiai užpildant kiekvieną įlinkimą. Sidabrui sustingus, gipsas panardinamas į vandenį, kur jis suskyla, o karoliukas lengvai išsiima.

Taip prasideda sidabrinio karoliuko kelionė į Trollbeads kolekciją.

Šiame gamybos etape maža sidabro skulptūrėlė būna visiškai juoda, todėl vėliau yra dedama į rūgšties vonelę, kuri pakeičia juodą spalvą balta. Kai karoliukas pilnai atšąla, jis yra nuplaunamas, atnaujinamas ir nupoliruojamas.

adding silver to the wax model

 

OKSIDACIJA

Oksidacija padeda mums sukurti kontrastingus karoliukus ir suteikti jiems „charakterį“. Bet koks papuošalas, ilgai laikomas dėžutėje, oksiduojasi. Trollbeads naudojamas oksidacijos metodas yra toks pat, kaip ir natūralusis procesas, kai oras veikia sidabrą, tik mes jį paspartiname. Oksidacija leidžia mums sukurti naujus dizainus ir suteikti karoliukams unikalią išvaizdą.

Sidabrinį karoliuką panardiname į oksiduojantį tirpalą, kuris nepakenkdamas jo paviršiui, spalvą pakeičia į juodą. Tada juodos spalvos nuosėdos yra nušveičiamos ir nupoliruojamos, o kampai ir kitos sunkiai prieinamos vietos paliekamos tamsios. Karoliukas tampa spindinčiu, o jo kampai išlieka juodi. Tai suteikia jam „charakterį“ ir išskirtinę, Trollbeads kolekcijai būdingą išvaizdą.

bowl with oxidation solutions Rinse oxidation of bead Holding finshed bead

Štai ir sužinojote visus sidabrinių karoliukų gamybos etapus!

VISI SIDABRO KAROLIUKAI >